Torebka damska… bez niej nie da się wyjść z domu, kobiety nie wyobrażają sobie życia bez jej stałej obecności i pomocy a mężczyźni uważają, że to studnia bez dna.

Torebka damska, bo o nią chodzi, to rzeczywiście jedna z bardziej niezbędnych części garderoby, rządząca się specyficznymi prawami. I tak, jak zamiast spodni można założyć spódnicę a zamiast swetra koszulę plus top, tak torebki raczej nie da się zastąpić. Owszem, można zdecydować się na plecak, ale efekt nie będzie już ten sam a i wygoda w pewnych sytuacjach będzie dużo mniejsza. Akcesorium rowerowe ma to do siebie, że zawsze jest pod ręką. W każdej chwili można do niej włożyć i wyciągnąć z niej to, co akurat jest potrzebne. I tylko jej właścicielka wie, jak zrobić to szybko i sprawnie. W której części znajduje się telefon, gdzie szukać terminarza albo jaką kieszeń odpiąć, by dostać się do odtwarzacza muzyki. Ale… zapytasz, co w przypadku gdy najbardziej lubisz jeździć rowerem, i tradycyjna torebka nie sprawdza się ani chwili dłużej? potrzebujesz torba rowerowa.

Niewtajemniczonym wstęp wzbroniony – taki powinien widnieć napis na wielu torebkach. A na pewno utrudniony. Bo ktoś, kto nie orientuje się za dobrze w topografii torebki damskiej, straci dużo czasu na zalezienie w niej szukanego przedmiotu. ów przedmiot to jednak w pierwszej kolejności część garderoby i bardzo istotny element codziennej stylizacji. W zależności od tego, jaki pomysł ma na nią autorka, torebka może stanowić motyw przewodni i najbardziej charakterystyczną część, która w pierwszej kolejności będzie rzucać się w oczy, lub też zostanie przesunięta na nieco dalszy plan jako uzupełnienie i delikatne zaakcentowanie charakteru całości.

Plecak RowerowyTym bardziej, gdy jej właścicielka często jezydzi rowerem, i lubi wyglądać modnie, ale być praktyczna. Wtedy torba rowerowa może zostać zastąpiona akcesorium takim jak plecak rowerowy.

Ważne jest także, aby oprócz funkcji reprezentacyjnych i estetycznych, posiadała cechu użytkowe. Nie tylko mieściła wszystkie potrzebne przedmioty, ale też była dostosowana do nieprzewidzianych sytuacji. Wiele kobiet ma  w swojej garderobie przynajmniej jedną torebkę, która posiada te wszystkie funkcje i jest uznawana za najbardziej uniwersalną, nadającą się na wiele okazji. W taki model warto zainwestować, bo dzięki temu zaoszczędzimy wiele czasu na zastanawianie się, co będzie nam pasowało do kolejnego outfitu. A przecież wiemy, że są sytuacje, kiedy nie ma czasu na takie rozważania i trzeba szybko reagować. Kiedy musimy wyjść z domu już zaraz, natychmiast, nie możemy pozwolić sobie na wielominutowe stanie przed lustrem i przebieranie w zawartości szafy. Bierzemy więc to, co mamy pod ręką nie obawiając się jednak o efekt końcowy. Ze sprawdzoną torebką i tak będzie świetnie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s