Plecak Rowerowy Madame Velo

Torebka damska a torba rowerowa Madame Velo

Torebka damska… bez niej nie da się wyjść z domu, kobiety nie wyobrażają sobie życia bez jej stałej obecności i pomocy a mężczyźni uważają, że to studnia bez dna.

Torebka damska, bo o nią chodzi, to rzeczywiście jedna z bardziej niezbędnych części garderoby, rządząca się specyficznymi prawami. I tak, jak zamiast spodni można założyć spódnicę a zamiast swetra koszulę plus top, tak torebki raczej nie da się zastąpić. Owszem, można zdecydować się na plecak, ale efekt nie będzie już ten sam a i wygoda w pewnych sytuacjach będzie dużo mniejsza. Akcesorium rowerowe ma to do siebie, że zawsze jest pod ręką. W każdej chwili można do niej włożyć i wyciągnąć z niej to, co akurat jest potrzebne. I tylko jej właścicielka wie, jak zrobić to szybko i sprawnie. W której części znajduje się telefon, gdzie szukać terminarza albo jaką kieszeń odpiąć, by dostać się do odtwarzacza muzyki. Ale… zapytasz, co w przypadku gdy najbardziej lubisz jeździć rowerem, i tradycyjna torebka nie sprawdza się ani chwili dłużej? potrzebujesz torba rowerowa.

Niewtajemniczonym wstęp wzbroniony – taki powinien widnieć napis na wielu torebkach. A na pewno utrudniony. Bo ktoś, kto nie orientuje się za dobrze w topografii torebki damskiej, straci dużo czasu na zalezienie w niej szukanego przedmiotu. ów przedmiot to jednak w pierwszej kolejności część garderoby i bardzo istotny element codziennej stylizacji. W zależności od tego, jaki pomysł ma na nią autorka, torebka może stanowić motyw przewodni i najbardziej charakterystyczną część, która w pierwszej kolejności będzie rzucać się w oczy, lub też zostanie przesunięta na nieco dalszy plan jako uzupełnienie i delikatne zaakcentowanie charakteru całości.

Plecak RowerowyTym bardziej, gdy jej właścicielka często jezydzi rowerem, i lubi wyglądać modnie, ale być praktyczna. Wtedy torba rowerowa może zostać zastąpiona akcesorium takim jak plecak rowerowy.

Ważne jest także, aby oprócz funkcji reprezentacyjnych i estetycznych, posiadała cechu użytkowe. Nie tylko mieściła wszystkie potrzebne przedmioty, ale też była dostosowana do nieprzewidzianych sytuacji. Wiele kobiet ma  w swojej garderobie przynajmniej jedną torebkę, która posiada te wszystkie funkcje i jest uznawana za najbardziej uniwersalną, nadającą się na wiele okazji. W taki model warto zainwestować, bo dzięki temu zaoszczędzimy wiele czasu na zastanawianie się, co będzie nam pasowało do kolejnego outfitu. A przecież wiemy, że są sytuacje, kiedy nie ma czasu na takie rozważania i trzeba szybko reagować. Kiedy musimy wyjść z domu już zaraz, natychmiast, nie możemy pozwolić sobie na wielominutowe stanie przed lustrem i przebieranie w zawartości szafy. Bierzemy więc to, co mamy pod ręką nie obawiając się jednak o efekt końcowy. Ze sprawdzoną torebką i tak będzie świetnie.

Reklamy

Jazda rowerem w mieście, nowinki z Europy.

Jazda na rowerze okazuje się być nie tylko przyjemną formą przemieszczania się, ale i wyszczupla nasze ciało, pomaga w dbałości o zdrowie, odstresowuje.

Czy to jednak wszystkie atuty jazdy rowerem?
Wzrastająca popularność rowerów wpływa też na zachowania ludzi i tworzenie kultury cyklistów. W miastach organizowane są masowe przejazdy rowerzystów głównymi ulicami miast, na czas których zamyka się ruch samochodów, organizowane są konkursy i festiwale poświęcone rowerom, kulturze rowerowej, akcesoriom rowerowym jak na przykład WAWA Design festiwal, na którym torby rowerowe marki Madame Velo otrzymały wyróżnienie dla najlepszego produktu targów.
Przeczytaj artykuł na ten temat na naszym blogu tutaj

Co całkiem przyjemne, jazda na rowerze przestała kojarzyć się z dresami i rowerem popularnie nazwanym „Góralem”, ale teraz coraz częściej zauważamy gwiazdy stylizacji, jak Catherine Baba, z umiłowaniem jeżdżące rowerem w wysokich szpilkach, w turbanie na głowie, jedwabnych sukienkach.
W Polsce cała frajda z jazdy rowerem tak na prawdę dopiero zaczyna ogarniać miasta. Wciąż te z nas które kochają tą formę ruchu borykają się z małą ilością ścieżek rowerowych, niebezpieczeństwem jazdy ulicami, pełnymi pędzących samochodów. O wypadek nie trudno.

Zmiany są już w powietrzu.

W Europie, a szczególnie w miastach gdzie bardzo dba się o ich mieszkańców, turystów, zauważa się już nie tylko potrzebę, ale konieczność usprawnienia dróg rowerowych, zadbania o bezpieczeństwo rowerzystów, ich wygodę.

Holandia od lat wiedzie prym w udogodnieniach dla cyklistów.

W 2012 roku, otwarto pierwszy na świecie most rowerowy, zawieszony nad ziemią na 24 stalowych linach, przytwierdzonych do centralnie umieszczonej 70 metrowej wieży.
Zbudowano go wcześniej, ale w trakcie użytkowania okazało się, że liny wibrują wprawiając całą konstrukcję w niebezpieczne drgania. Most był tak niezwykle potrzebny, (pod nim rozciągają się nitki jezdni dla samochodów, którymi dziennie przemieszcza się ponad 25 000 samochodów), że problem rozwiązano w ekspresowo krótkim czasie, tak by rowerzyści mogli cieszyć się nim już w następnym roku. Jazda rowerem jest tu prawdziwie na topie!

Obecne, ponad 5 000 rowerzystów przemieszcza się zawieszoną w powietrzu konstrukcją każdego dnia. Położony na trasie Eindhoven – Veldhoven, jest ważnym węzłem komunikacyjnym.
W Anglii gdzie w godzinach szczytu ruch rowerzystów stanowi aż 24% całego ruchu na drogach, poważnie myśli się o wybudowaniu całej sieci bezpiecznych dróg.

Jakie rozwiązania są tam proponowane? Tu musimy ostrzec te z Was, które kochają swoje rowery i poruszanie się nimi. Przyglądanie się temu jak wyglądać będą trasy rowerowe w Londynie, Paryżu, Holandii, możecie od razu chcieć się tam przenieść!
Raj dla cyklistów? Być może, jednak nic nam nie zastąpi piękna polskiego krajobrazu…

Zdjęcie pochodzi z : Imgur

Madame Velo happiness

Madame Velo happiness.  to plecak rowerowy, o powierzchni przypominającej skórę węża. Powierzchnia jego jest jasna, jednak wykonanie z ekologicznej skóry sprawia, że łatwo sczyścisz wszelkie zabrudzenia. Wewnątrz plecaka znajdziesz kieszeń na iPada, i bezpiecznie dowieziesz go na miejsce. Szybko i łatwo założysz plecak na rower i go zdejmiesz, przez co możesz plecak zabrać ze sobą gdy zsiądziesz z roweru.

 

 

Po Prostu Happiness.

Modna i wygodna Torba rowerowa

Przejażdżka rowerem w piękny jesienny dzień, gdy liście na drzewach mienia się kolorami czerwieni, pomarańczy, brązu, ochry, w ciepłym jesiennym słońcu, jest niezwykłą przyjemnością.

Jest wciąż ciepło, choć meteorolodzy cicho przebąkują o srogiej i szybko zbliżającej się zimie. Ponoć już w październiku ma nas zmrozić swoim chłodnym oddechem.

Zimo, czekamy.. a tymczasem możemy w pełni rozkoszować się jazdą na rowerze w ciepłym jesiennym słońcu. Czytaj dalej